ИЗЛОЖБА "ПОЗИТИВИ", видео арт и звукови инсталации

05.04.2018 - 30.04.2018

Национален дарителски фонд „13 века България“ и Галерия „Гъбенски“ в Трявна имат удоволствието да Ви поканят на 5 април (четвъртък) от 18:00 часа на откриването на изложба „Позитив“ на Диана Бонева.

Изложбата засяга темата за хората с нарушено зрение и техният начин за възприемане на света. Идеята на „Позитив“ е със съвременни артистични средства да се отрази тази група от хора – незрящи, в реалният им образ – откровен и непринуден, с техните положителни страни, умения и опит.
Артистичните компоненти са замислени така, че самите незрящи да вземат участие в процеса на създаването им. В резултат на това се обособяват три аудио-визуални портрета в различен формат и една звукова инсталация, свързана с ехо локациятa.

Името на изложбата е комбинация от дефиницията за позитив във фотографията, т.е. реално изображение върху лента и определението за позитивна психология, според което позитивната психология "изучава силите и добродетелите, които карат индивидите и обществата да процъфтяват".

© 2013 Трявна - музеи, забележителности, виртуални разходки, Трявна - музеи и забележителности