ИЗЛОЖБА "ЗИМНИ НАСТРОЕНИЯ" НА ВАЛЕНТИН РУСИНОВ

18.01.2018

Изложба "Зимни настроения" на Валентин Русинов

Национален дарителски фонд „13 века България” – Галерия „Гъбенски”, гр. Трявна, имат удоволствието да Ви поканят на 18-ти януари (четвъртък) от 17.00 часа, на откриването на изложба „Зимни настроения” на Валентин Русинов. В настоящата експозиция авторът ще представи художествените си търсения в областта на живописта и скулптурата от хартия.

Валентин Русинов е роден на в град Габрово в семейството на художниците Румяна и Борислав Русинови.

През 1994 г. завършва НБУ. Активно се занимава с изкуство от 2000-та година в областта на малките пластични форми.От 2008 година се увлича от рисунката с гваш, скулптура в бронз, хартия и фигурална керамика.
Реализира първите си самостоятелни изложби в Галерия „Викинг” с проекта „Усещане за жена”/2010-2014/.
Галерия "Натали", Софин","Интерпред". Галериите в Севлиево, Трявна, Поморие, "Бялата къща" Пловдив .
Остенде Белгия 2000-2011 Изложби в Галерия Зограф, Център Олд Хоспитал и Шарперие.
Член на Асоциация на художниците в Западна Фландрия, Асоциацията на Аловаро Азаин Аржентина.
Частни колекционери САЩ, Белгия,Германия,Тайланд, Япония и Аржентина.
Награда 2011 Остенде Белгия за скулптура от хартия.
Живее и работи в София