Спортен комплекс
Трявна и Плачковци
Забележителностите на Трявна

Общински спортен комплекс

Спортните обекти и съоръжения са разположени в гр. Трявна и гр. Плачковци.

В гр. Трявна това са изградените в кв. „Светушка” спортна площадка за волейбол с изкуствена тревна настилка, полифункционално игрище за хандбал, футбол на малки вратички и баскетбол с изкуствена трева, съблекалня за 2 отбора със санитарен възел и районно осветление.

Спортен комплекс „Ангел Кънчев” в гр. Трявна

Включва: две футболни игрища (тренировъчно и официално) с тревна настилка, административно-обслужваща сграда, лекоатлетическа писта и трибуни за зрители (3000 седящи места), осветителна система и автоматизирани поливни системи, спортна зала за борба и карате, тренировъчно футболно игрище с изкуствена трева, хандбално игрище със синтетична многофункционална настилка, комбинирано игрище за волейбол и баскетбол, сектори за тласкане на гюлле, дълъг скок и сектор за хвърляне на диск, съблекални и възстановителен център, тенискорт. Изградени са 3 паркинга с общо 30 паркоместа за автобуси и леки автомобили.

В гр. Плачковци се намират стадион с естествена тревна настилка и 200 места, съблекалня с цялостно оборудване, автоматична напоителна система, тенискорт със синтетична трева, многофункционално игрище за баскетбол, волейбол и хандбал. Изградени са районно осветление и крайбрежна алея за достъп до спортните обекти с места за паркиране.

Открити плувни басейни

През летния сезон в Трявна и Плачковци работят 2 открити плувни басейна, със съблекални, санитарни възли и инсталации за пречистване и обеззаразяване на водата.

ТРЯВНА
бул. Патриарх Евтимий

РАБОТНО ВРЕМЕ
Всеки ден от 8:00 до 18:00 часа