Тревненска школа
Занаяти в Трявна
Музеите на Трявна

Занаяти в Трявна - тревненска школа

Тревненци оставят свой почерк на работа в три занаята – резбарството, зографството и строителството. Най-ранните известни творби на тревненските майстори от ХVІІІ век показват един вече оформен стил на работа, което отвежда търсенията за зараждането на тревненската художествена школа към края на ХVІІ век и началото на ХVІІІ век и я определя като най-ранната възрожденска художествена школа в България.

Трявна